تبلیغات
مدیریت دبستان پسرانه اندیشه ( محمد علی شرف دین ) - نمازماونیازخدا
 
مدیریت دبستان پسرانه اندیشه ( محمد علی شرف دین )
بنیاد فرهنگی امام محمد باقر علیه السلام
درباره وبلاگ


محمد علی شرف دین هستم . کارشناس علوم تربیتی ،بابیش ازسی سال سابقه ی مدیریت ،درحال حاضرمدیریت دبستان پسرانه امام محمد یاقر علیه السلام ( اندیشه ) اصفهان را به عهده دارم . این وبلاگ به منظور ارتباط با خانواده بزرگ اندیشه ایجاد شده ،وتلاش براین است که ازمقالات،نوشته هاولینک های معتبرومتناسب با سئوالات شماوروندآموزشی مدرسه ارائه گردد.امیدست باهمکاری شماعزیزان قدمی درحهت رشدوشکوفائی فرزندانمان برداشته شود. منتظر نظرات و پیشنهادات ارزشمندشماعزیزان هستم


مدیر وبلاگ : محمد علی شرف دین
نظرسنجی
با گذشت 6 ماه از سال تحصیلی 91-1390 ، نظر خود را در مورد تعطیلی روز پنجشنبه اعلام نمایید.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 

مگرخدابه نمازخواندن مانیازداردکه مابایدهرروزنمازبخوانیم؟

اگرمعلم های توبه تومی گوینددرس هایت راخوب بخوان ،برای چیست؟حتمامی گوئی برای آن است که باسوادبشوم وآینده بهتری داشته باشم.

اگرپدرومادرهاازفرزندانشان می خواهندکه درکنارخوردنی ها،ازشیروسبزی وخرمانیزاستفاده کنند،برای چیست .حتمامی گوئی برای آن است که قوی شوندوسالم بمانند.

برای دسترسی به ادامه مقاله روی ادامه مطلب کلیک کنید. 

 

اگرگل های زیبای پارک ها،بایدمرتب آب بخورندونورآفتاب ببینند،برای چیست ؟حتماپاسخ می دهی برای آن است که رشدکنندوپژمرده نشوند.

اگرخداهم ازماخواسته است که نمازبخوانیم؛خواندن آن به نفع ماست .نماز،باعث نورانی شدن دل ماوپاک ماندن روح مامی گردد.نمازباعث می شودکه مادرزندگی ،آدم هائی خوب ومهربان وخوش اخلاق وامیدوارم باشیم.

حصرت محمد(ص)نمازرابه رودی تشبیه کرده اندکه هرروزپنج بارخودمان رادرآن می شوییم واززشتی هاپاک می کنیم .کسی که نمازمی خواندوهرروزپنج بارباخداحرف می زند،کمتردروغ می گوید،کمتردوستانش رااذیت می کندوکمترحرف های زشت می زند.خدا،آدم نمازخوان رادرانجام کارهای خوب کمک می کند.

درآیه 45سوره عنکبوت آمده است "نماز،انسان راازکارهای زشت وناپسنددورمی کند."اگرآدم نمازخوان ،گناهی هم انجام دهد،کم کم به برکت نماز،ازآن گناه وکاربد،دست می کشدوتوبه می کند.

درزمان حضرت محمد(ص)،جوانی بودکه همراه پیامبر(ع)نمازمی خوند؛ولی بعضی وقت هاهم گناه می کرد.عده ای پیش پیامبرآمدندوگفتند:"ای پیامبر!این جوان بعضی وقت هاگناهان زشتی انجام می دهد."درجواب آنهافرمودند:"بالاخره یک روزی ،نمازاوجلوی این کارهایش راخواهدگرفت."همین طورهم شد.آن جوان گنهکار،بعدازمدتی توبه کردوازکارهای زشتی که انجام می داد،دست کشید.

خدابه نمازخواندن مانیازی ندارد.این ماهستیم که برای رسیدن به خوشبختی ،به نمازخواندن وگفت وگوباخدانیازداریم.اگرمردم نمازنخوانندیاحتی اگرهمه آنان کافربشوند،به خداضرری نخواهدرسید.درآیه 8سوره ابراهیم ازقول حضرت موسی (ع)آمده است "اگرشماوهمه مردم زمین کافرشوید(زیانی به خدانمی رسدزیرا)خدابی نیازوستایش شده است."

گلی که آب نخوردونورنبیند،می خشکدوپژمرده می شود.روح آدم بی نمازهم سیاه می گرددوازلذت دوستی باخدا،محروم می شود.خداشناسی قرآنی کودکان غلامرضاحیدری ابهری

 

نوع مطلب : سخنی با دانش آموزان، 
برچسب ها :

       نظرات
سه شنبه 15 فروردین 1391
محمد علی شرف دین